A hárorús emlékmű
Trischler Ferenc szobrászművész és Szatyor Győző fafaragó művész alkotása. A templom és az iskola közötti kis téren található a két világháború katonai és polgári áldozatainak tiszteletére és emlékére emelt alkotás. A léglából és fából készült nyolcszögletű harangtorony középső részén 3 bronztáblán olvashatók az áldozatok nevei (kivétel nélkül német névvel), a negyedik táblán Krisztus levétele a keresztről látható.
Az emlékkő
Ez egy nagy, megmunkálatlan kő, rajta németül és magyarul is ez a felirat: „Az 1947. esztendőben hazájukból kitelepítettek emlékére.”Az újpetréről kitelepített németekről és az ide telepített magyarokról emlékezik meg.
Az emlékoszlop
Az 1849. október 6-án Aradon kivégzett tábornokokra emlékeztet a szobor. A kivágzés 150. évfordulójára emeltette a község.
Szentháromság-szobor
Az 1793-ban homokkőből készített alkotást a „legszentebb szentháromság” tiszteletére emelték. Szűz Mária szüleit, a Három isteni személyt, és Szűz Mária mennybéli megkoronázását láthatjuk rajta.
A kápolna
A falutól nyugatra, a temető után található az 1757-ben, barokk stílusban épült kápolna. Ma már nem szolgál vallási célokat. Az előtte található „Golgota”, a homokkőből épített három feszület (Krisztus és a két lator) a XVIII. századi népi szobrászat kiemelkedő alkotásai.
Római katolikus templom
A római katolikus plébániát 1745-ben alapították, ekkortól vannak meg az anyakönyvek is. A falu mai templomát 1760-63 között barokk stílusban KIimó György püspök kezdeményezésére, herceg Batthyány Károly építtette. Főoltára magyar- Árpád-házi – szenteket ábrázol: Szent Istvánt-szobor koronával, Szent Imrét-az oltárképen, Szent László- szobór bárddal. A jobboldali mellékoltár a klasszicista művészet remeke. A keresztre feszített Krisztust ábrázolja, a kereszt alatt Mária és János apostol állnak. Az 1773-ban készült eredeti orgona helyett 1922-ben a világhírű pécsi orgonakészítő, Angster József készített újat.